Enes Altuntaş

Kodla 17′ Trabzon Hatırası

Biraz geç olsa da yazmaya başlayabildim.

Etkinlik haberini ilk önce adını hatırlamadığım bir Facebook grubunda Kodla Ekibinden birisinin paylaşımını görmemle haberdar oldum, daha sonrasında biraz araştırınca etkinliğe başvuran ilk 7 takımın otobüs biletlerini karşılayacaklarını öğrendim ve bu haberi alır almaz ilk işim ekibimi kurup başvurmak oldu.

Artık ekipçe etkinliğe başvurmuştuk ve otobüs biletleri için geri dönüş bekliyorduk ki etkinliğe birkaç gün kala otobüs biletlerinin alınacağı detayları bildirmemiz gerektiği söylendi ve her şey tamamdı artık kesin gidiyorduk fakat son gün 2 ekip arkadaşımında işleri çıktı ve gelemeyeceklerini söylediler bunun üzerine ben de biletimi daha erken bir saate aldırıp yola çıktım.

Yol sıkıcı olsa da oraya vardığımda güzel şeyler olacağını biliyordum. Otobüs firması tarafından bana saat  08:00 da Trabzon’ a ineceğim söylendi fakat gece saat 04:00 da Trabzon daydım. Sabah 8 – 9 a kadar nasıl bekleyeceğimi düşünürken CouchRail’ e post attım sağolsunlar 38 up aldım ve KTU de Madencilik okuyan bir abimiz sabaha kadar evini açtı sıcak çay ikram etti ( ” bu iyiydi 🙂 ” ).

Sabah 8 olduğunda kahvaltı için Kodla Ekibi ve konuşmacılar ile buluştum, kahvaltıda Adem İlter ile tanıştık gayet güzeldi. Daha sonrasında etkinliğin düzenlendiği Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Konferans Merkezi‘ne geçtik öğle saatine kadar konuşmacıları dinledikten sonra hackathonun başlayacağını öğrendim.

Artık hackathon başlamıştı ama ne yazık ki bir fikrim yoktu. Ondan dolayı zaman geçirmek adına diğer ekipler ile birlikte Counter Strike oynadık. Akşama doğru Kodla Ekibi tarafından bana yarışmaya katılamayan arkadaşlarımın bulundukları yerden destek verebileceklerini söylediler ( sağolsunlar ).

Hemen diğer ekip arkadaşlarımı aradım ve akıllarında bir fikir olup olmadığını sordum Erhan Abi ( Ekibimden ) akıllı sipariş uygulaması yapılabilir dedi ve çalışmalara başladık, ben arayüzü yazıyordum diğer arkadaşlar ise backendde çalışmalarını devam ettiriyorlardı. O sırada RedBull lar geldi ve enerjimiz bir tık daha arttı 🙂 .

2. geceye geldiğimizde projenin arayüzü bitmek üzereydi ama donanımsal kısımda teknik aksaklıklar vardı ondan dolayı demoyu gösteremeyecektik. Ama olsundu. Hava aydınlanır sabah olurken heyecan git gide artıyordu, artık proje ile uğraşmıyordum konferans salonundaki konuşmaları dinliyordum.

Sunum vakti geldi…  ( Çok Heyecanlıyım!! )

Artık sonlara yaklaşmıştık heyecandan ölecek gibiydim sahnede teklemeler oldu hatta ekip arkadaşım Atalay’ın teknik kısmı anlattığı videoyu izlettirmeden sahneden iniyordum ki Furkan Abi ( Kodla Ekibi ) arkadan videoyu göster dedi son anda videoyu da izlettim. Benden sonraki son sunumu da izledikten sonra jüriyi beklemeye başladık.

Biz Searcher ekibi olarak 4. olduk. Ama önemli olan her zaman dediğim gibi kazanmak değil, orada tanıştığım insanlar edindiğim arkadaşlıklar çok iyiydi aralarda oynanan CS, 900 mbps internet hızı RedBull lar, akşam yürüyüşleri daha sayamadığım unuttuğum onlarca şey var.

 

Her Şey İçin Kodla Ekibine Teşekkür Ederim.

Bogahost.com Hosting VDS Sanal Sunucu

2 yorumlar

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.